Hydrolaty do skóry twarzy

Po demakijażu oraz oczyszczeniu cery żelem lub pianką, koniecznie należy przywrócić skórze prawidłowy poziom pH. Dzięki temu wspomożesz odbudowę jej bariery ochronnej i twarz nie będzie podrażniona ani podatna na działanie zanieczyszczeń. Co więcej, lepiej zaabsorbuje krem nawilżający i jego składniki odżywcze.

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju jest Twoja skóra, polecamy naturalny hydrolat do twarzy. Jest to produkt uboczny z destylacji roślin mającej na celu pozyskanie olejków eterycznych. Oprócz przywracania właściwego poziomu pH, nasze ekologiczne hydrolaty mają również szereg innych właściwości, w zależności od tego, z jakiej rośliny zostały wytworzone.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz na przykład wodę z kwiatu nagietka lekarskiego, odpowiednią do skóry z trądzikiem, łagodzącą jego objawy. Mamy również bardzo popularną wodę z kwiatu róży damasceńskiej o właściwościach nawilżających, szczególnie polecaną dla cery suchej i dojrzałej. Niezależnie od tego, jaki masz typ cery, z asortymentu naszego sklepu internetowego wybierzesz odpowiedni, ekologiczny kosmetyk dla siebie.

Zastanawiasz się jednak, czym hydrolaty różnią się od toników? Te pierwsze to po prostu naturalna woda roślinna z konserwantem, co czyni je ekologicznym kosmetykiem. Te drugie są płynami stworzonymi na bazie wody, które zawierają różne substancje, takie jak olejki, ekstrakty, glicerynę, zapachy, przez co są mniej naturalne. Często mają również dodany alkohol, jeśli są przeznaczone dla cery przetłuszczającej się.