Czy cellulit to też Twoja zmora?

Nie dajmy się zwariować, cellulit jest powszechny nie tylko wśród kobiet. Oczywiście gładka skóra wygląda znacznie lepiej, zwłaszcza latem, kiedy mamy zdecydowanie mniejsze możliwości, żeby zatuszować niedoskonałości skóry. Do takich właśnie kategorii możemy zaliczyć tą przypadłość - niedoskonałość. Cellulit to nie choroba i przy minimum wysiłku, można skutecznie go zlikwidować.

Jak? - Nie ma nic za darmo. Trzeba zacząć od wyrobienia w sobie zdrowych nawyków żywieniowych - skończyć z paleniem papierosów, piciem alkoholu i jedzeniem słodyczy. Konieczna jest też zmiana częstotliwości i wielkości porcji posiłków w ciągu dnia - częściej, ale mniej. Normą powinno się także stać uprawianie sportu. Jest wiele form ruchu: bieganie, rower i rolki na świeżym powietrzu, ćwiczenia w domu, być może już niedługo będzie możliwe korzystanie z klubów fitness. Tak czy inaczej możliwości jest sporo, a najważniejsze są chęci. Regularne wprawianie w ruch możliwie największej grupy mięśni pobudza krążenie, a tym samym redukuje cellulit.

Można to jeszcze wspomóc masażami, np. suchą szczotką. Peelingami do ciała, np. cynamon z pomarańczą, który dodatkowo posiada delikatnie rozgrzewający olejek cynamonowy, lub też specjalistyczne serum wyszczuplające do pielęgnacji albo masło antycellulitowe do masażu ciała.

Jak widać, nie taki diabeł straszny :) Do lata zostało jeszcze trochę czasu, zastosowanie tych wszystkich prostych zasad gwarantuje sukces. Pomarańczowa skórka nie musi już być Twoją zmorą. Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Brak produktów w koszyku.