Otwórz szeroko oczy.

Photo by Chermiti Mohamed on Unsplash Chermiti Mohamed

 

O oczach mówi się, że są zwierciadłem duszy, bez wątpienia przyjemniej się w nie zagląda, jeśli ich okolica jest odpowiednio zadbana. A nie jest to niestety łatwe, bo skóra wokół oczu jest cienka, jak papier. Nie ma w niej gruczołów łojowych i zdecydowanie słabiej krąży w niej krew i limfa. To powoduje, że jest ona słabo nawilżona, podatna na alergie i bardzo wrażliwa. Dodatkową trudnością jest duża ruchliwość mięśnia okrężnego oka, mruganie lub mrużenie oczu sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych. I właśnie dlatego o skórę wokół oczu trzeba dbać w sposób szczególny.

Codziennym zabiegiem pielęgnacyjnym jest oczyszczanie oczu, w tym demakijaż. Niezwykle ważne jest, żeby zrobić do dokładnie z użyciem odpowiednich preparatów. Pamiętając, jak delikatna jest skóra wokół oczu, dobierz kosmetyk skuteczny i jednocześnie łagodny, to może być np. olejek macerat od Scandinavii, który dokładnie rozpuszcza, nawet wodoodporną maskarę, a jednocześnie pielęgnuje delikatną skórę.

Olejki maceraty występują w trzech wersjach:

  • z płatków róży do skóry dojrzałej
  • z płatków nagietka do skóry wrażliwej
  • z zielonej herbaty do skóry normalnej

Po dokładnym oczyszczeniu okolicy oczu, czas na pielęgnację. Na co warto zwrócić uwagę przy doborze kosmetyku? - na skład. Nawilżający krem pod oczy i na powieki od Scandinavii jest bezzapachowy i przeznaczony do pielęgnacji każdego typu skóry, ale co ważne może być nakładany na całej powierzchni skóry wokół oczu. Może być używany na dzień i na noc. Sprawia, że znikają cienie pod oczami i opuchnięcia. Doskonale nawilża skórę i ogranicza utratę wody. Likwiduje drobne zmarszczki i unosi lekko górną powiekę. Do tego sprzedawany jest w wygodnym airlessie o pojemności 30 ml.

  • Brak produktów w koszyku.